Kanálová klimatizácia


Vysoký koeficient sezónnej účinnosti A++

Toyotomi_hotel

Počas rekonštrukcie alebo vo fáze výstavby objektu je najvýhodnejším riešením inštalácia centrálneho klimatizačného systému s použitím kanálovej vnútornej jednotky. Kanálová klimatizácia nájde svoje uplatnenie v budovách s väčším počtom miestností akými sú hotely a reštaurácie. Umiestnenie kanálovej jednotky je elegantným riešením i do rodinného domu alebo do bytu. Systém umožňuje optimálne klimatizovať všetky miestnosti a vytvoriť tak ideálne prostredie v celom dome.

Ak je potrebné klimatizovať jedinú obytnú jednotku, Toyotomi_split_kanalova_klimatizaciariešením je inštalácia split systému pozostávajúceho s vonjakšej jednotky, z vnútornej kanálovej jednotky a rozvodných potrubí. 

Split systém prináša hneď niekoľko výhod: vysoký koeficient energetickej účinnosti pri chladení i vykurovaní zariadenia Toyotomi dosahujú SEER až A++, nízka hladina hluku a vysoká estetická úroveň.

Princíp split systému je jednoduchý: vonkajšia jednotka dodáva energiu vnútornej jednotke, z ktorej sa rozvodnými potrubiami dostáva ochladený vzduch cez výustky do interiéru. Všetky rozvody sú uložené v podhľadoch, zvyčajne na chodbe alebo v centrálnej časti domu. Umiestnenie výustok v miestnostiach je zvyčajne v stene nad dverami alebo ak je v miestnostiach podhľad, v strope. Nasávacia mriežka sú zvyčajne umiestnená v strope v centrálnej časti domu. V tomto prípade je potrebné nechať vzduchovú medzeru pod dverami. Ak je potrebné inštalovať nasávacie mriežky v každej klimatizovanej miestnosti, umiestňujú sa spravidla pri podlahe. 

Toyotomi_byt

Centrálne klimatizovaný interiér: klimatizačný systém prakticky nevidieť

Regulácia systému prebieha cez mechanické alebo plne regulačné výustky. Pomocou motorizovaných regulačných výustok je možné nastaviť prívod vzduchu a jeho teplotu. Z etetického hľadiska dizajn výustiek je neobmedzený. Sú dostupné v rôznych veľkostiach, s rôznymi prierezmi a v širokej škále povrchových úprav.

Aké sú výhody centrálnej klimatizácie? Predovšetkým vysoká energetická účinnosť, nízka hladina hluku vďaka umiestneniu v podhľade a v neposlednom rade minimálny estetický dopad. Jednoducho elegantné riešenie pre každú novostavbu.

     Katalógový list na stiahnutie