Nástenná klimatizácia

IZURU_klimatizacia_do_bytu AKIRA_klimatizacia_do_bytu KENZO_klimatizacia_do_bytu

Štýlový dizajn, tichá prevádzka, vysoká účinnosť

– to sú špičkové klimatizačné zariadenia značky Toyotomi

nastenna_klima_do_bytuNástenné klimatizačné jednotky sú najrozšírenejším typom inštalácií do bytu. Ich umiestnenie nevyžaduje podstatné zásahy do existujúceho objektu. Nástenná klimatizácia Toyotomi je zvlášť vhodná i do kancelárskych priestorov alebo do menších hotelov či penziónov vďaka kvalitnej filtrácii vzduchu a vysokej energetickej účinnosti.  Nový model Izuru Professional sa výborne uplatní i v serverovniach. Pracuje v širokom rozsahu prevádzkových teplôt až do -15°C.

Toyotomi používa vo svojich zariadeniach iba najnovšiu inverterovú technológiu. Výhodou All DC Inverterovej technológie je tichý chod a minimálne vibrácie kompresora. Prevádzka je energeticky úsporná a zároveň predlžuje životnosť zariadenia. 

 • energetická úspora 30 %
 • rýchle dosiahnutie požadovanej teploty
 • udržiavanie pohody v miestnosti bez teplotných výkyvov
 • minimálna hlučnosť prevádzky

klima_do_bytu_ionizatorSofistikovaný filtračný systém

TOYOTOMI dbá, aby klimatizovaný priestor mal nielen ideálnu teplotu a vlhkosť, ale aby bol predovšetkým vzduch v miestnosti čistý, svieži, bez choroboplodných zárodkov a prachu. Na dosiahnutie ideálneho prostredia sú vybrané modely dokonca vybavené ionizátorom, ktorý robí váš prefiltrovaný vzduch ešte zdravším. Anióny pôsobia antibakteriálne a antimykoticky, odpudzujú nepríjemný hmyz, neutralizujú pachy.

O váše ideálne prostredie sa postarajú viaceré špeciálne filtre:

 • antibakteriálny predfilter zabraňuje rozmnožovaniu baktérií, vírusov a mikroorganizmov, zachytáva častice prachu a textilné vlákna,
 • plazmový filter zachytáva mikroskopické nečistoty, vírusy a alergény akými sú peľ alebo spóry plesní. Ocenia najmä osoby so sklonom k alergiám a astmatici.
 • aktívny uhlíkový filter s katechínom, extraktom z čajovníka, účinne eliminuje jemné pachy a dodáva sviežosť prostrediu.
 • elektrostatický filter s použitím technológie vysokého statického napätia polarizuje čiastočky prachu a vďaka prúdeniu vzduchu a rýchlemu pohybu sa takto nabité častice zachytia na vláknach filtra.
 • strieborný ionizačný filter účinne eliminuje baktérie a zabraňuje ich opätovnému množeniu. Striebro vo filtri aktivuje pôsobením svetla kyslík vo vzduchu, vytvára OH a aktívny O2+ a týmto silným oxidačným pôsobením ničí vnútornú štruktúru baktérií. Jeho účinnosť je až vyše 99%.
 • Cold Plasma dezinfikuje, sterilizuje a odstraňuje zápach. Model Kuro, novinka sezóny 2014, má vo vybavení generátor studenej plazmy. Generátor je inštalovaný na výstupe vnútornej jednotky. Jeho úlohou je neutralizovať vzduchom prenášané vírusy, baktérie a alergény. Pri tvorbe kladných a záporných iónov dochádza k exoelektrickej reakcii. Prúd z exoelektrickej reakcie oxiduje alebo dezoxiduje baktérie a vírusy, čím ich ničí. Tento vysokoefektívny sterilizačný systém eliminuje viac než 99% baktérií zo vzduchu.
 • NOVINKA 2015: K prepracovanému systému filtrácie pribudol fotokatalytický filter.

Prezrite si nový katalóg Toyotomi 2015

Všetko pre vaše maximálne pohodlie

Prednosťami nástenných klimatizačných jednotiek Toyotomi sú viaceré funkcie a programy:

FUNKCIA FOLLOW ME (I FEEL) je inteligentným systémom so zabudovanými dvoma senzormi pre vaše pohodlie. Jeden senzor sa nachádza vo vnútornej jednotke a má za úlohu udržiavať zadanú konštantnú teplotu. Druhý sa nachádza v diaľkovom ovládači. Senzor v ovládači zabezpečuje ideálnu teplotu vo svojej blízkosti.

FUNKCIA INTELLIGENT ANTI-COLD-AIR spustí vnútorný ventilátor až po dosiahnutí určitej teploty na výparníku jednotky, čím zabráni prúdeniu studeného vzduchu pri štarte.

FUNKCIA SMART DEFROSTING rozmrazovanie aktivuje iba keď je to nevyhnutné. Komfort vnútorného prostredia je zaručený nepretržite.

Vďaka funkcii SELF CLEAN sa vám nestane, že po spustení klimatizácie po dlhšom čase budete cítíť nepríjemný zápach. Zápach zapríčiňujú baktérie, ktoré sa usádzajú vo vlhkom prostredí tradičného výmenníka. Vzduch s rôznymi teplotami kondenzuje vo vnútri jednotky a vytvára tak ideálne prostredie pre plieseň a baktérie. Klimatizačné jednotky Toyotomi sú vybavené funkciou samočistenia a automaticky vysušujú výmenník.

S funkciou TURBO je dosiahnutie želanej teploty otázkou niekoľkých minút.

PROGRAM AUTO je navrhnutý pre váš maximálny komfort. Nástenná jednotka neustále sleduje teplotu miestnosti. Pri veľkých výkyvoch teploty vonkajšieho vzduchu nie je potrebné jednotku nastavovať, automaticky prepína režim chladenia a kúrenia podľa zadanej vnútornej teploty. Program AUTO nielenže šetrí váš drahocenný čas ale v porovnaní s bežným chodom znižuje spotrebu elektrickej energie.

NOČNÝ REŽIM zaručí pokojný oddych nielen vám, ale aj vašim susedom. Hlučnosť vnútornej i vonkajšej jednotky sa zníži o niekoľko dB.

Nízka spotreba energie

Klimatizačné zariadenia Toyotomi používajú výlučne invertorovú technológiu. Vďaka invertorovej technológii kompresor zníži otáčky akonáhle zariadenie dosiahne požadovanú teplotu v miestnosti. Výsledkom je výrazný pokles spotreby elektrickej energie a zároveň nižšie prevádzkové náklady.

Nižšia spotreba znamená menej škodlivých emisií v ovzduší.

Ekologické chladivo

R410A sa vyznačuje najlepšími parametrami medzi dostupnými chladivami na trhu. Okrem výrazne vyššieho koeficientu prenosu výkonu a nižšiemu odporu pri prúdení systémom je bezpečné a ekologické. R410A je nehorľavá netoxická látka, ktorá nenarušuje ozónovú vrstvu. Používanie tohto chladiva je v súlade s európskymi normami o ochrane životného prostredia.