Sonair

 


O kvalitné bývanie i v hlučnom prostredí a s vysokou koncentráciou znečistenia sa postará vetracia jednotka Sonair vetranie_sonair_01

Sonair je prívodný ventilátor, ktorý zabezpečuje kontrolovanú dodávku čerstvého a filtrovaného vzduchu. Sonair sa vyznačuje vysokými zvukoizolačnými vlastnosťami a potichu privádza čerstvý vzduch z exteriéru. Navyše vetranie_sonairriadené vetranie zabraňuje nadmerným stratám energie spôsobených nekontrolovaným a nadmerným vetraním. Sonair vytvára zdravé a príjemne tiché vnútorné prostredie.

PREVÁDZKA

Sonair sa inštaluje na vnútornú stranu vonkajšej steny, odkiaľ nasáva čerstvý vzduch. Je vybavený zvukovo-absorbčnou komorou, ktorá pohlcuje hluk z exteriéru i hluk ventilátora. Čerstvý vzduch je vertikálne privádzaný do miestnosti cez filter. Výsledkom je zdravé a komfortné vnútorné prostredie. Množstvo dodávaného čerstvého vzduchu možno nastaviť pomocou tlačidla na hornej strane prístroja.vetranie_sonair_03

PREVEDENIE

Sonair je dodávaný v dvoch verziách, typ F+ a A+. Sonair F+ privádza čerstvý vonkajší vzduch. Sonair A+ umožňuje zmiešavanie a rekuperáciu tepla z interiéru. Pomer množstva vonkajšieho a vnútorného vzduchu je možné nastaviť. Táto funkcia umožňuje filtrovať vnútorný vzduch pomocou filtrov vo vetracej jednotke a má pozitívny prínos pre ľudí s dýchacími problémami.

PROTIHLUKOVÁ IZOLÁCIA

Sonair je vynikajúcim riešením pre byty, školy a dalšie priestory, kde je potrebné stlmiť uličný hluk. Sonair v spojení s tlmiacim potrubím dokáže znížiť hladinu hluku z exteriéru až o 56 dB.

FILTRÁCIA VZDUCHU

Sonair sa štandardne dodáva s filtrom triedy G3. Tento filter sa používa v prostredí s bežným znečistením. Filter G3 odstraňuje 70 až 85% prachových čiastočiek väčších ako10μm, vrátane piesku, vlákien, peľu, vlasov. Sonair je možné dodať s účinnejšími filtrami (F6 alebo F9k), ktoré sú schopné filtrovať veľmi malé častice. Filter F9k je taktiež vybavený uhlíkovou vložkou, ktorá pohlcuje pachy.

JEDNODUCHÁ INŠTALÁCIA

Sonair sa inštaluje na vnútornej strane obvodovej steny. Široká škála stenového potrubia, výustiek, mriežok a ďalšieho príslušenstva umožňuje inštaláciu jednotky Sonair na akomkoľvek mieste bez toho, aby mal vplyv na charakter interiéru.

Výhody

  • Úspora energie
  • Nízka spotreba
  • Tichá prevádzka
  • Účinná filtrácia vzduchu
  • Značný útlm hluku z exteriéru
  • Jednoduchá inštalácia kdekoľvek
  • Vhodné pre novostavby i existujúce budovy