Tepelné čerpadlo vzduch – voda


Flexibilné použitie pre maximálne pohodlie

Tepelné čerpadlo japonskej značky Toyotomi Hydria je vykurovacím systémom s nízkymi prevádzkovými nákladmi vďaka využitiu netradičného zdroja energie, vonkajšieho vzduchu. V zime Hydria vnesie teplo do vášho domova a počas horúcich letných dní vás príjemne ochladí. Zároveň bude zásobovať vašu domácnosť teplou úžitkovou vodou. 

 

Tepelné čerpadlo Toyotomi – jediný systém pre komfort po celý rok

Tepelné čerpadlo Toyotomi Hydria predstavuje flexibilné použitie pre vaše maximálne pohodlie, a to aj pri mínusových teplotách, až do vonkajšej teploty -20°C. Pracuje v nasledujúcich režimoch:

– vykurovanie
– vykurovanie a príprava TÚV
– chladenie
– chladenie a príprava TÚV
– príprava TÚV

Tepelné čerpadlo je určené všetkým, ktorí dbajú na nízke prevádzkové náklady, na komfort počas všetkých ročných období  a v neposlednom rade na životné prostredie. Ak ste sa rozhodli stavať nízkoenergetický dom alebo uvažujete nad zlepšením energetickej bilancie vášho domova, tepelné čerpadlo je správnou voľbou. Inštalácia zariadenia je možná i počas rekonštrukcie, napríklad pri výmene staršieho kotla. Systém sa pripojí na existujúce nízkoteplotný vykurovací systém (voda na výstupe z tepelného čerpadla má teplotu do +55°C) : 

 • podlahové vykurovanie alebo stenové či stropné vykurovanie/chladenie
 • nízkoteplotné radiátory
 • jednotky fan-coil

 

Tepelné čerpadlo vzduch – voda pozostáva z nasledujúcich komponentov:

 • vonkajšia jednotka
 • vnútorná jednotka, tzv. Hydrobox
 • ovládací panel s časovačom
 • zásobník TÚV
 • vykurovací/chladiaci okruh

Systém je možné skombinovať so slnečnými kolektormi na predohrev vody v zásobníku alebo s fotovoltaickými panelmi, ktoré budú zásobovať systém elektrickou energiou.

 

Inovačná technológia Toyotomi

Kompresor DC Inverter Twin Rotary
Najnovšia technológia Twin Rotary vďaka dvojitému rotačnému kompresoru zaručuje vysokú účinnosť kompresie chladiva pri nízkych otáčkach.

Zatiaľ čo tradičné systémy ON-OFF udržujú nastavenú teplotu neustálym vypnutím a zapnutím, čím spotrebujú viac energie a ich prevádzka je hlučná, technológia DC Inverter sa vyznačuje tichým chodom a energeticky úspornou prevádzkou.

 • s technológiou DC Inverter kompresor s premenlivou rýchlosťou otáčok umožňuje prispôsobiť okamžitý výkon pri chladení či vykurovaní skutočným podmienkam miestnosti,
 • plynulá regulácia výkonu kompresora DC Inverter zabezpečuje vysoko hospodárny chod jednotky v rozmedzí od 20Hz do 120Hz,
 • najnovší kontrolný systém kompresora DC Inverter zabezpečuje komfortnú reguláciu a dosahuje vyššiu tepelnú pohodu i pri nízkej vonkajšej teplote.

ÚSPORA ENERGIE
COP až do 4,5
Vďaka novej technológii Hydria dosahuje vysoký tepelný zisk s nižšou spotrebou energie.

TICHÁ PREVÁDZKA
Skosené lopatky minimalizujú povrchový tlak ventilátora v styku so vzduchom čím znižujú hladinu hluku zariadenia a zároveň zlepšujú účinnosť výmenníka. Takisto reguláciou na výstupe vzduchu z kompresora a z ventilátora sa podarilo výrobcovi znížiť hlučnosť jednotky o viac ako 3 dB(A).

VYŠŠIA ÚČINNOSŤ
Účinnosť výmenníka tepla so špeciálnou povrchovou úpravou je až o 5% vyššia.
Vnútorné drážkovanie medených trubiek zväčšuje ich povrch a umožňuje dosiahnuť vysoký koeficient prestupu tepla.
Elektronický expanzný ventil sa prispôsobuje systému. Automaticky reguluje množstvo chladiva na základe požiadavky na teplotu a na stabilitu prevádzky zariadenia.

SPOĽAHLIVOSŤ
Antikorózna úprava
Výmenník je chránený hydrofilnou vrstvou, čím zaručuje dlhšiu životnosť systému.

MAXIMÁLNE POHODLIE
Kontrola teploty
Elektronický expanzný ventil zaisťuje presnú reguláciu systému v prípade teplotných odchýliek.

Autodiagnostika vonkajšej jednotky
Vďaka automatickej diagnostike sa vonkajšia jednotka sama zablokuje, ak sú napätie alebo prúd za hranicami prípustných hodnôt. Ochranný systém sa automaticky odblokuje, akonáhle dôjde k ustáleniu dodávky elektriny.

Vnútorná jednotka – HYDROBOX prevádza tepelnú energiu z chladiva do vody, ktorá cirkuluje v podlahovom kúrení, v radiátoroch ústredného kúrenia a v zásobníku na teplú vody.

KOMPAKTNÝ HYDROBOX TOYOTOMI JE NENÁROČNÝ NA PRIESTOROVÉ USPORIADANIE

 • rozmery Š x H x V (mm) 500 x 324 x 900
 • hmotnosť iba 52 kg
 • tlakový spínač, doskový tepelný výmenník, expanzná nádoba, obehové čerpadlo a elektrický rozvádzač, to všetko v jednom elegantnom zariadení

Jednoduché ovládanie s ľahko čitateľným displejom

Ovládací panel s digitálnym dispejom je zabudovaný v jednotke hydroboxu. Časovač je možné nastaviť na týždenný režim, ktorý automaticky zabezpečí pokles teploty v noci alebo cez víkend.

Užívateľom regulovateľné funkcie:
– zapnutie a vypnutie systému
– voľba režimu vykurovanie / chladenie
– zapnutie a vypnutie prípravy TÚV

Nastavenie programu:
– nastavenie teploty prostredia
– nastavenie teploty výstupnej vody
– nastavenie teploty vody v akumulačnej nádrži
– nastavenie teploty solárneho systému
– tichý režim

     Katalógový list na stiahnutie