Lokálna rekuperačná jednotka AIR 70

Air_70_Brink


Vetranie s rekuperáciou sa stáva bežnou súčasťou novostavieb. V existujúcich stavbách je inštalácia centrálneho systému pomerne náročná, často neuskutočniteľná. Brink reaguje na vysoký dopyt po lokálnych rekuperačných jednotkách uvedením kompaktného a zároveň vysokoúčinného zariadenia. AIR 70 je zariadením, ktoré vychádza z konceptu centrálnych rekuperačných jednotiek RENOVENT.

Lokálna rekuperačná jednotka umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v ktoromkoľvek priestore. Do jednej miestnosti sa spravidla navrhuje jedna rekuperačná jednotka AIR 70. Prívod čerstvého vzduchu a odťah znehodnoteného vzduchu prebieha súčasne cez protiprúdový výmenník tak, ako pri centrálnych zariadeniach.   V porovnaní s centrálnymi systémami je však inštalácia pomerne jednoduchá nakoľko sa nerealizuje rozvodný systém.

Decentrálna rekuperačná jednotka AIR 70 nájde svoje uplatnenie pri vetraní existujúcich stavieb i novostavieb:

•  malometrážne byty a garsónky       •  kancelárie
•  hotelové izby a penzóny                   •  ordinácie
•  existujúce rodinné domy                  •  školské učebne

V jednoduchosti je krása 
Vďaka nadčasovému designu bude vnútorný kryt pôsobiť harmonicky v každom interiéri. Navyše na kryt je možné jednoducho aplikovať farebný odtieň podľa želania, čo robí Air 70 prispôsobivým v každom priestore. Na vonkajšiu stranu steny sa podľa hrúbky obvodovej konštrukcie umiestnia mriežky s z nerezovej ocele alebo z ocele s galvanicky pozinkovaným povrchom proti korózii. K dispozícii sú v dvoch farebných prevedeniach, a to v bielom a pôvodnom farebnom odtieni.

Nízka hlučnosť a vysoká účinnosť rekuperácie 
Konštrukcia lokálnej vetracej jednotky vychádza z takmern 40-ročných skúseností vo vývoji a výrobe centrálnych rekuperačných jednotiek. Brink kladie vysoký dôraz na nízku hlučnosť vlastných výrobkov. Vďaka sofistikovanej technológii výroby sa AIR 70 stáva najtichším decentralizovaným zariadením na trhu. Navyše vlastná spotreba energie zariadenia je veľmi nízka, iba 4,2W.

Kompaktná a zároveň vysokovýkonná
Rekuperačná jednotka AIR 70 je najkompaktnejším lokálnym vetracím zariadením na trhu v danej výkonnostnej triede. Vysoký výkon až do 70 m³/h pri priemere potrubia 250mm umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v akomkoľvek priestore. Vysokovýkonná jednotka zabezpečí plynulý prívod vzduchu do miestnosti a zároveň odvod vydýchaného vzduchu s nadbytočnou vlhkosťou. V decentrálnych jednotkách Air 70 bol aplikovaný rovnaký princíp prúdenia vzduchu ako je tomu v centrálnych rekuperačných zariadeniach (zabezpečuje nepretržitý prívod čerstvého a zároveň odvod znehodnoteného vzduchu). Navyše, zariadenie spĺňa prísne Európske normy (EN 13141-8 2015).

Nový  model  decentralizovaného  vetrania  s  rekuperáciou  tepla  uzatvára širokú škálu produktov a umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v ktoromkoľvek priestore.

• Najtichšie decentralizované vetracie zariadenie s rekuperáciou
• Spĺňa normy EN-13141-8 2015
• Vysoká účinnosť rekuperácie
• Nízka spotreba energie
• Jednoduchá inštalácia

Pri vývoji sa vychádzalo z návrhu výkonných centrálnych jednotiek a Brinku sa podarilo aplikovať všetky vlastnosti veľkých sestier do tohto kompaktného zariadenia: 100% bypass, vysokoúčinný protiprúdový výmenník inteligentný predohrev, možnosť pripojenia senzorov CO₂ a vlhkostných čidiel.

Technické údaje

 Maximálny výkon [m³/h]   70
 Minimálny výkon  [m³/h]  15
 Výkonnostné stupne [m³/h]  15 — 25 — 40 — 55 — 70
 Priemer potrubia [mm]  250
 Hrúbka steny [mm]  270 – 600 ( flexibilita vďaka koncovým prvkom)
 Účinnosť podľa EN-13141-8 2015   >80%
 Hladina akustického tlaku podľa EN-13141-8 2015 pri 15m³/h [dB(A)]  21,6
 Príkon ventilátorov (Watt/m³/h)  <=0.25
 Bypass  Áno, 100%
  Filtre  G4 / F7 (na objednávku)
  Nastavenia  LED dióda 1, 2, 3, 4
 Ochrana proti námraze  Inteligentný predohrev
 Pripojenie ( Plus verzia)  eBus, bezdrôtové pripojenie, ModBus
 CO₂ senzor (Plus verzia)  ✓
 Vlhkostné čidlo (Plus verzia)  ✓
 4-polohový ovládač (Plus verzia)  ✓
Energetický štítok  Brink_Air_70-ecodesign
Technické údaje Air 70

Katalógový list na stiahnutie

Certifikát DIN EN 308 1997-06 DIN EN 13141-82014-09

Vyhlásenie o zhode